Всього: 0грн.
Всього: 0грн.

Розетка у ванній кімнаті: як і де її краще встановити

Санвузол – приміщення зі специфічним мікрокліматом, де постійно висока вологість та вогкість. Ще зовсім недавно установка розетки у ванній кімнаті вважалася неприпустимою. Їх розміщували у коридорі, поза потенційно небезпечного приміщення. Але зараз прогрес ступив уперед, у санвузлі з’явилося безліч нових приладів: фен, електробритва, бойлер, плойка, пральна машина, сушка для рушників.

Тепер облаштування розетки у ванній кімнаті стало необхідністю, а не забаганням. Але, щоб уникнути ризику ураження електричним струмом, монтаж важливо здійснювати відповідно до нормативних документів та технічних вимог.

Яких норм потрібно дотримуватися при встановленні розетки у ванній кімнаті?

Ванна кімната умовно поділяється на чотири зони:

0 – зона, де вода знаходиться у безпосередній близькості;
1 – сюди входять прилеглі поруч із нульовою зоною стіни;
2 – охоплює площу на 60 см від зони 0;
3 – зона умовної безпеки.

Нульова зона – це простір внутрішніх частин умивальника, ванни або душової. Тут заборонено встановлювати розетки або підключати електроприлади.

Зона 1 – це ділянка над раковиною та над ванною, а також під умивальником. У цій зоні в основному встановлюються водонагрівачі через індивідуальний автомат. Монтаж розеток 220 В заборонено. Всі електроприлади, що встановлюються в цій зоні, повинні мати вологозахист не нижче IPX5.

Зона 2 являє собою простір, що має ширину 60 см. Тут можна встановлювати водонагрівачі, витяжки і світильники, але ті, що включаються за допомогою шнура і вилки в розетку, розташовану в зоні 3.

Зона 3 – це решта простору за межами зони 2 (хоча за нормативними документами воно має ширину 2,4 м). Саме в цій зоні дозволено встановлення вологозахищених розеток зі ступенем захисту не нижче IP44 – IP54.

Відповідно до нормативів, розетки в санвузлі можуть розміщуватися лише у 3 зоні. Розетка для ванної кімнати повинна бути або захищеною.

Які розетки для ванної вибрати

Найважливішим критерієм при виборі розетки для ванної кімнати є ступінь її захисту від вологи. Існує безліч сучасних пристроїв із різними характеристиками. Але в умовах постійно підвищеної вологості найбільш правильним та безпечним варіантом є вологозахищені розетки.

Показником захисту від вологи є спеціальне маркування IP та дві цифри. Перші дві літери вказують на ступінь пилозахисту, а цифри наприкінці – на ступінь вологозахисту. Розетка для ванної ip44 і вище ідеально підходить для монтажу в умовах високої вологості та потенційної можливості попадання крапель води.

У ванній розетка може бути вбудована та накладна, з кришкою або без неї. Вбудовувані при монтажі ховають прямо в стіну, а накладні кріплять її поверхні. Вологозахищені розетки для ванної бувають також подвійними та потрійними.

Розетка для ванної кімнати подвійна, потрійна або одинарна може бути як із заземленням, так і без нього. Перший варіант краще для безпеки. При виборі пристрою слід орієнтуватися на передбачувану локацію і враховувати кількість приладів, що використовуються.

Якщо ви використовуєте в санвузлі багато різних пристроїв та гаджетів, то краще розетку у ванну вибрати подвійну або потрійну. Якщо хочете забезпечити максимальний захист, придбайте у ванну розетку із кришкою та із заземленням.

preloader