Всього: 0грн.
Всього: 0грн.

Що таке розетки в укосах

Розетки в укосах – це тренд останніх декількох років. Якщо в квартирі невелика кухня, то господарів так і тягне скористатися широким підвіконням для того, щоб розмістити на ньому побутову техніку – тостер, чайник, мікрохвильову піч.

Якщо у вікна розташований письмовий стіл, то ідея розмістити вимикач і / або розетки на укосах лежить на поверхні. 

Зручність такого рішення полягає в тому, що у вікон як правило немає будь-якої меблів, яка стає перепоною для підходу до електроточці, крім того до такої розетки завжди можна безперешкодно дістатися.

Чи треба ставити розетки в укосах?

Замислюючись над цим, дайте собі відповідь ще на кілька запитань.

 • чи вистачає вам наявних точок підключення?
 • чи є в планах придбання нових побутових приладів?
 • зручно розміщена наявна у вас побутова техніка або є бажання розставити їх просторіше?
 • широкий чи підвіконня в вашій кухні?
 • чи зручно буде відкривати вікно якщо поставити на підвіконня побутову техніку?

Подумайте, чи не позбудетеся можливості нормально користуватися вікном. І справа не тільки в тому, що побутова техніка буде перешкоджати відкриттю і закриттю стулок. Заважати можуть як самі розетки, так і вилки, і шнури підключених приладів.

В яких випадках ставити розетки в віконні укоси небезпечно

це стосується випадків, коли не застосовуються спеціальні заходи

 • Якщо в холодну пору року стіна, яка примикає до вулиці, істотно холодніше інших
 • Якщо ви помічали на ній сліди підвищеної вологості (патьоки на шпалерах, сліди грибка та ін.)
 • Якщо в холодну пору року у вас постійно відкриті вікна
 • Якщо вікна запотівають, а в мороз на них утворюється полій

Якщо у Вас «плачуть» або запотівають вікна, якщо взимку на вікнах з боку приміщення утворюються візерунки, якщо у вікна відчутно холодніше, ніж в приміщенні, якщо у вас в будь-який час року прочинене вікно, якщо у вас просто погане опалення та в приміщенні сиро, то і на стінах, і на укосах, і на розетках і вимикачах може утворитися конденсат, причому як зовні, так і зсередини механізмів.

В теорії дощова вода і конденсат – це дистильована вода, яка не проводить електричний струм. Але фактично крапля дощової води може зустрітися в атмосфері з хмарою пилу і смогу, насититися вуглекислим або сірчистим газом. При таким контакті утворюється вугільна або сірчиста кислота, які проводять електричний струм.

Конденсат на розетці може змішатися з частинками солі. Розчини солей проводять електричний струм. Крім того, конденсат може бути причиною корозії.

Безпека: установка розеток на горючій основі

Якщо щось піде не так, наприклад, при підключенні надлишкового навантаження або при поломці підключеного електроприладу контакти розетки можуть почати нагріватися.

Якщо розетки захищені справними, правильно пободраннимі, автоматичними вимикачами, то при виникненні сверхтока вони спрацюють, і розетки будуть знеструмлені. Але, швидше за все, це відбудеться не миттєво. Тому так важливо, щоб розетки проводилися з термостійкого і самозагасаючого, що не поширює горіння пластику.

З цієї причини всі пластикові деталі електроустановочних виробів OneKeyElectro виробляються з термостійкого самозагасаючого матеріалу – полікарбонату.

УВАГА! Важливо пам’ятати, що для віконних укосів використовуються негорючі матеріали.

Які розетки ставити в укоси?

Якщо не планується задіяти розетку постійно, краще вибрати розетку з кришкою. Можливо, кришка зможе вберегти розетку від попадання вологи в разі, якщо хтось залишить вікно відкритим під час дощу. Крім того, кришка перешкоджає попаданню бруду, що теж важливо, тому що пил з вулиці ніхто не відміняв. Та й виглядає така розетка красивіше.

Шторки – це додатковий захист від дотиків. Вони перешкоджають проникненню твердих предметів до струмоведучих частин розетки. Призначені для захисту малих дітей та інших осіб, одержимих манією сунути в розетку щось інше, крім електричної вилки. Тому, зі шторками буде ваша розетка або без шторок – вирішувати тільки вам. 

Набагато важливіше якість механізмів. В першу чергу – важливий матеріал, з якого виготовляються струмопровідні частини розетки. У хороших механізмах ці частини зроблені з металу мають високу електропровідність і корозійну стійкість. Важливий матеріал накладки, адже розетка на укосі майже постійно знаходиться під інтенсивним впливом ультрафіолету. Дешевий пластик в таких умовах швидко втратить вигляд, пожовтіє і почне руйнуватися.

Всі пластикові деталі розеток OneKeyElectro виготовлені з полікарбонату – безгалогенові термо- і зносостійкого пластика. Бежеві, сірий і чорні електроустановочні вироби фарбують в масі, що не дозволяє фарбі стиратися з часом навіть при інтенсивній експлуатації виробів.

Електричні контакти створені з латуні з підвищеним вмістом міді. Стінки гільз контактних груп розеток посилені, вилка надійно утримується в розетці. Металевий супорт і знімні розпірні лапки забезпечують надійну установку виробів в подрозетниках.

Ідеальна розетка для віконних укосів

 • З захистом IP44
 • З кришкою і шторками
 • З накладкою з якісного термопласту, який не підтримує горіння
 • З якісними механізмами

У будь-якому випадку розетки, змонтовані на схилах повинні бути захищені так само, як і розетки у ванній кімнаті. Заземлення, на лінії – УЗО на 30 мА (краще на 10мА). Плюс – обов’язково додаткове утеплення.

preloader