1E42001300 Светорегулятор 600 W для ламп накаливания и галогенных ламп, цвет белый в рамке

Чи можна підключати димер для світлодіодних ламп?

Регулювання яскравості джерел світла застосовується для створення комфортної освітленості приміщення або робочого місця. Регулювання яскравості можливе влаштування кількох ланцюгів, які включаються окремими вимикачами. У такому випадку ви отримаєте ступінчасту зміну освітленості, а також окремі лампи, що світяться і вимкнені, що може викликати незручності.

Стильні та актуальні дизайнерські рішення включають плавне регулювання загальної освітленості за умови світіння всіх ламп. Це дозволяє створити як інтимну атмосферу для відпочинку, так і яскраву для урочистостей або роботи з дрібними деталями.

Раніше, коли основними джерелами світла були лампи розжарювання та точкові світильники з галогенними лампами проблем із регулюванням не виникало. Використовувався звичайний 220В диммер на симисторі (або тиристорах). Який зазвичай був у вигляді вимикача, з поворотною ручкою замість кнопок.

З приходом енергозберігаючих (компактних люмінесцентних ламп), а потім і світлодіодних (LED) такий підхід став неможливим. Останнім часом переважна більшість джерел світла – це світлодіодні світильники і лампочки, а лампи розжарювання заборонені використання у освітлювальних цілях у багатьох країнах.

Зазвичай світлодіодні лампочки не призначені для роботи з димерами будь-якого типу, тому що оснащуються вбудованими пристроями регулювання яскравості, які найчастіше конфліктують із зовнішніми димерами, викликаючи неполадки в роботі лампи

Як регулювати яскравість світлодіодних ламп на 220В

Відповідь це питання проста: звичайні світлодіодні лампи мало регулюються – тобто ніяк. Для цього продаються спеціальні світлодіодні лампи, що димуються, про це написано на упаковці або намальований значок диммера.